Outdoorowe siłownie dla truckersów – czyli jak być activetruckersem?

Pewnie już kojarzycie genialną aplikację Truck Parking Europe? Aplikację ułatwiającą kierowcom zawodowym znalezienie wolnego i bezpiecznego parkingu, ale to nie wszystko!  Teraz dodatkowo Twórcy aplikacji oznaczyli na mapie lokalizacje siłowni dla kierowców. Biorąc pod uwagę tryb pracy kierowców zawodowych oraz to, że spędzają oni wiele godzin za kółkiem bardzo ważna jest ich aktywność fizyczna.

Celem całego projektu była, więc nie tylko promocja zdrowia i aktywności ruchowej kierowców, ale przede wszystkim stworzenie miejsc, w których będą mogli aktywnie wypoczywać. Poćwiczyć w trakcie przerwy w podróży i rozruszać się po długiej i męczącej trasie.

Siłownie są teraz w modzie

Siłownie outdoorowe możemy spotkać teraz praktycznie w każdym zakątku miasta, często przy placach zabaw, szkołach, czy parkach. Ale kierowcy nie mają czasu ani możliwości żeby zjeżdżać z trasy. Dlatego stworzenie sieci outdoorowych siłowi specjalnie dla truckersów zyskało sporą sławę i sympatię. 

Jak się okazuje w całej Polsce istnieje już kilkanaście dostępnych siłowni, zlokalizowanych na stacjach benzynowych przy najbardziej ruchliwych drogach krajowych i ekspresowych. Co ważniejsze wszystkie obiekty dostępne są dla kierowców całodobowo oraz bezpłatnie. Każda z siłowni wyposażona jest w zestawy urządzeń, które pomagają kierowcom rozruszać się po całym dniu za kółkiem. Sprzyja to nie tylko poprawieniu kondycji fizycznej, ale przede wszystkim utrzymaniu odpowiedniego poziomu koncentracji na drodze.  

Active trucker – jako nowy styl życia

Całość inicjatywy nie tylko skupia się na przysłowiowym „rozruszaniu” kierowców, ale również na propagowaniu zdrowego i sportowego stylu życia. Brak czasu, siedzący tryb pracy i nieregularne posiłki nie sprzyjają utrzymaniu kondycji fizycznej i optymalnej wagi. Kluczowe jest, więc maksymalne wykorzystanie czasu podczas przerw. Kierowcy mogą wówczas zaplanować posiłek i poćwiczyć na outdoorowych siłowniach.

Jak to mówią…w zdrowym ciele – zdrowy duch! Ponadto zdrowy kierowca nie tylko ćwiczy na outdoorowych siłowniach, ale również zdrowo się odżywia, ale o tym już w naszym kolejnym wpisie.